Põhja-Euroopa meistrivõistluste viimane etapp eestlastele edukas – EST RX

Põhja-Euroopa meistrivõistluste viimane etapp eestlastele edukas

Möödunud nädalavahetusel sõideti Soomes, Hyvinkääl Põhja-Euroopa meistrivõistluste (NEZ) sarja viimane ehk neljas etapp. Antud üritusel osalesid ka neli eestlast: Mart Tikkerbär, Andri Õun, Andre Kurg ning Siim Sündema. Võistluspäev kulges meestele edukalt ning kodumaale toodi ka meistritiitlid.

Viimasel etapil saavutas Andre Kurg (Škoda Fabia) esirattaveoliste autode arvestuses kolmanda koha, millega kindlustas Kurg (23) tänavuse meistritiitli.

Värskelt Super1600 klassi Põhjamaade meistriks tulnud Kurel õnnestus neljast toimunud etapist võita Läti ja Taani etapid ning finaali viimasel ringil ilmnenud tehniliste probleemide kiuste õnnestus ka viimasel etapil finišeerida poodiumil.

„Kuna tänavuse hooaja algus ei kulgenud soovitult, tunneme saavutatud Põhja-Euroopa meistritiitli üle suurt rõõmu. Meeskonna raske töö tulemus annab meile jõudu edaspidi veelgi kõrgemale pürgida“ kommenteeris Kurg. „Tahan tänada kogu meeskonda ning toetajaid, kelleta poleks me seda suutnud teha.“ Reinsalu Spordi klubi all sõitva Kure toetajate hulka kuuluvad Pohjanmaan, Antsla Inno, Rauduks, Madrazzi, Sän&Män, Haugas Transport, ITW Construction, Škoda Laagri, Reinsalu Auto, Paadi Pagar, Eesti Kultuurkapital, Antsla vald ja Fedak Eesti.

Super1600 klassis võttis etapivõidu Lise Marie Sandmo (Volkswagen Polo) ning teiseks tuli lätlane Edijs Oss (Peugeot 206).

Klassis SuperCar võistelnud Mart Tikkerbär (Mitsubishi Lancer Evo) saavutas aga teise koha.

“Sõitsin kaasa viimase NEZ sarja meistrivõistluste etapi Hyvinkää rallikrossi rajal. Kõikides eelvoorudes sain kirja üldi III aja. Poolfinaalis sain esirida jagada terve võistluse vältel domineerinud Subaruga. Kogemata libises jalg sidurilt ja tegin valestardi. See tähendas poolfinaalist eemaldamist. Sain kirja poolfinaali III koha, kuna teised mehed otsustasid poolfinaalis mitte sõita.
Finaalis pidin startima 5. positsioonilt. Kuna poolfinaali tulemuse tühistamine ajas korralikult keema, siis lubasin anda endast maksimumi. Seda ma ka tegin, finaali start õnnestus ülihästi ja esimesest kurvist tulin välja teisena. Suutsin ilusti ka teisena lõpetada.”

Samas klassis võistles ka Andri Õun (Ford Fiesta), kes enne viimast etappi oli hoidmas klassi liidri kohta. Hyvinkääl sõidetud etapil aga tuli leppida seitsmenda kohaga, kuid punktitabelis Õuna järel asetsenud Frode Aalberg jäi võistlusel viimasele ehk üheksandale kohale. See aga tähendab seda, et ka klassi SuperCar meistritiitel läks Andri Õunale.

SuperCar klassi esikoht läks Soome sõitja Harri Arolale (Subaru Impreza) ning kolmas koht soomlase Ari-Pekka Niemile (Škoda Fabia).

Klassis NEZ2000 tuli poodiumile samuti eestlane: Siim Sündema, kes tuli kolmandaks.

“Sel nädalavahetusel osalesime Soomes Hyvinkääl NEZ Rallycross Championship´i viimasel etapil, et panna hooajale ilus punkt, mis ka õnnestus! Laupäevastel treeningutel selgus, et rada on ülimalt kiire ja pakub suurt sõidunaudingut, kahjuks selgus ka see, et DMACK rehvidega me kõrges mängus ei osale. Esimesest eelsõidust 6. koht, teisest 5. koht. Õnneks olid meil boksis väga ägedad naabrid Mart Tikkerbär´i ja tema meeskonna näol, kes leidsid meile oma varudest kaks “õiget” rehvi, mis said paigaldatud taha teljele. Sõit läks kohe paremaks ja kiiremaks, aga samas ka keerulisemaks, sest heade tagumiste rehvidega võimendus nina mittepidamine veelgi. Treeningult tulles ilmus meie juurde Reinsalu Sport meeskonna esindaja ning ütles, et poisid tulge meie juurde, võtke veel kaks normaalset rehvi ja andke kuuma. Viimastel sekunditel enne eelsõidu starti saime ka ette rehvid alla ja läks sõiduks. Kolmandast eelsõidust 4. aeg, mis võimaldas eelsõitude kokkuvõttes startida esimesest reast oma poolfinaali, mis õnnestus võita. See omakorda võimaldas startida finaalis esimesest reast, kõrvuti sarja võitja Sandmoga, kes kahjuks juba stardist läks oma teed. Kuna tekkisid probleemid sidega ja jokkeri ajastus oli vale, kaotasime teise koha, aga jõudsime siiski poodiumile. Mina ja kogu meeskond jäime nädalavahetusega ülimalt rahule. See kolmas koht ei olnud, ainult meie meeskonna koht, see oli kogu Eesti delegatsiooni kolmas koht, kes toetasid nõu, jõu ja rehvidega. Hea meel oli näha ka lugematul hulgal eestlasi raja ääres, aitäh! Veelkord tänud Mart, et meile Avoni mõtted pähe panid ja rehvid andsid!! Tänud Reinsalu Sport! Tänud toetajatele, kes meid Soome aitasid, tänud mehaanikutele (Kristo ja Taimar), tänud Kersti ja Urmas peavarju eest ja tänud kõige ägedamatele fännidele!”

NEZ2000 klassi võitjaks tuli Christian Sandmo (Mazda RX8) ning teise koha võttis Crazy Mike (Peugeot 306). Christian Sandmo võttis ühtlasi ka NEZ sarja meistritiitli.

NEZ Open klassis läksid kõik poodiumi kohad soomlastele: esikoha sai Olli Lavikainen (Volvo S40), teise Tuomas Venäläinen (Ford Escort) ning kolmanda Janne Helle (BMW M3).

Tiimide arvestuses punktide kokkulöömisel saavutas Eesti kolmanda koha (167 punkti). Võitjaks tuli Norra 249 punktiga ning teise koha sai Soome 202 punktiga.