NEZ-sarja teine etapp Lätis tõi poodiumitele uusi võistlejaid – EST RX

NEZ-sarja teine etapp Lätis tõi poodiumitele uusi võistlejaid

23.-24. juulil peeti North European Zone(NEZ) sarja teine etapp, mis sõideti hiljuti avatud Bikernieki rajal. Antud võistlusel osalesid ka mitmed Olerex Eesti meistrivõistluste sarja sõitjad.

NEZ Super1600 klassis tegid eestlastest kaasa Janno Ligur (Škoda Fabia), Mihkel Varul (Peugeot 206), Arvo Kask (VW Golf) ning Andre Kurg (Škoda Fabia). Janno Ligur juhtis finaali kuni viimase ringini, mil autol ilmnes probleem, jättes Liguri raja äärde. Finaalis võttis võidu lätlane Eliss Dukalskis (Opel Astra), teiseks tuli lätlane Reinis Safonovs (VW Polo). Kolmandale kohale platseerus aga Mihkel Varul.

Mihkel Varul

Mihkel Varul:“Pärast võistluspäeva auto24ringil suundusime oma tiimiga Lätti, kus osalesin oma esimesel rahvusvahelisel välisvõistlusel Riias Bikernieki vastvalminud rallikrossi rajal, kus toimus NEZ rallikrossi sarja II etapp (Põhjamaade karikas). Öösel valmistasid minu tublid mehaanikud ja abilised Kristjan, Marko ja Karl auto taas sõidukõlblikuks, nii et hommikul vara sai kohe treeningsõitudega pihta hakatud. Kahjuks selgus tõsiasi, et Audru künklik rada oli lõhkunud ära esiratta laagri ja see segas kahe esimese vooru sõite. Siinkohal suured tänud Reinsalu tiimile, kelle käest saime uue laagri ja edasised sõidud kulgesid tehniliste viperusteta. Oma poolfinaali sõidu lõpetasin kolmandana. Finaalis startisin kõrvuti Janno Liguriga kolmandast reast. Pärast stardirüselust paiknesin neljandal kohal kuni eelviimase viienda ringini. Edasi sobib lause – ühe õnnetus on teise õnn. Kahjuks jättis purunenud esisild finaalsõitu juhtinud Janno raja äärde ja nii jõudsin mina kolmandana üle finišijoone.”

NEZ 2000 etapivõidu võttis norralane Christian Sandmo (Mazda RX8), kes võitis ka esimese etapi. Teiseks tuli Bikernieki rajal taanlane Dennis Christensen (Renault Clio II) ning kolmandaks lätlane Arturs Pumpurs (Renault Clio). Antud klassis võistles ka Siim Sündema (BMW 318).

NEZ Open klassis võttis võidu Ola Froshaug (Volvo S40), kes samuti võidutses ka esimesel etapil. Poodiumi teine koht läks soomlasele Christian Lösleinile (BMW 318IS) ning kolmas lätlasele Edmunds Erglisele (BMW 320).

NEZ SuperCars klassis võistlesid eestlastest Andri Õun (Ford Fiesta Mk7) ning Raini Roomets (Škoda Fabia). Finaalis tegi hea stardi lätlane Reinis Nitišs (Škoda Fabia), kuid tema kannul oli soomlane Joni-Pekka Rajala (Mitsubishi Mirage), kes leidis võimaluse möödumiseks. Võitjaks tuligi Joni-Pekka Rajala, teine oli Reinis Nitišs ning kolmandaks tuli soomlane Teemu Patsi (Ford Fiesta Mk7). Andri Õun saavutas finaalis neljanda koha.

Tiimide arvestuses võttis võidu Läti, kes teenis kokku 67 punkti. Norra oli teine 61 punktiga, kellele järgnesid Soome (50), Eesti (36), Leedu (32), Taani (17), Rootsi (11) ning Valgevene (0).

NEZ-sarja kolmas etapp toimub 13.-14. augustil, mil suundutakse võistlema Taani, Nysum-nimelisele rajale.