Marko Muru esimene võit Höljeses – EST RX

Marko Muru esimene võit Höljeses

18. – 19. mai algas RX Akadeemia uus hooaeg. Avaetapp peeti maailmakuulsal Höljese rallikrossirajal Rootsis. Sel aastal sõidetakse kõik RX Akadeemia etapid koos RallyX Nordic sarjaga ning sel korral sõideti ühel nädalavahetusel lausa kaks etappi korraga.

Esimesel etapil (18. mai, laupäev) alustas Marko Muru võistluspäeva rahulikult, olles esimeses eelsõidus teine. Teiseks vooruks sai ta hoo üles ning võitis selle kindlalt. Kolmas voor lõppes Muru jaoks viienda kohaga. Poolfinaali lõpetas eestlane 2. kohaga ning pääses kindlalt edasi finaali. Seal ei õnnestunud aga start kõige paremini ning ka jokkerisse minek ei olnud parim võimalik. Lõpuks finišeeris Muru neljandana kuid eespool lõpetanud konkurendi 5-sekundiline ajatrahv tõstis meie noormehe poodiumi 3. kohale. Lõppkokkuvõttes võis päevaga rahul olla.

Kui laupäeval tundus kohati, et Muru talvised treeningkilomeetrid on kellegile teisele läinud, siis pühapäeval oli ta jälle tema ise. Esimene voor lõppes küll 7. ajaga, aga sealt edasi võttis Muru kõik, võites nii teise ja kolmanda eelsõidu kui ka poolfinaali. Finaalis sai ta parimalt stardipositsioonilt ideaalse stardi ning juhtis sõitu kogu finaali vältel andmata kellelgi võimalust, saavutades eriti magusa võidu rallikrossi mekas Höljeses.

Markole kuulus ka võistlusnädalavahetuse kiireim ring ning preemiaks selle eest sarja sponsori Suunto spordikell. Marko järgmine võistlus RX Akadeemia sarjas on kahe nädala pärast (2. juunil) Taanis, Nysumis. Eestis võib Markot võistlemas näha juba eeloleval nädalavahetusel Elvas EstRX Cupil.

Tekst: Priit ja Marko Muru
Fotod: RX Academy