Foust on ainus sõitja, kes võitnud kaks etappi tänavuselt ERC 2011 sarjalt – EST RX

Foust on ainus sõitja, kes võitnud kaks etappi tänavuselt ERC 2011 sarjalt

Tanner Foust oli Holje etapil Rootsis võidukas, samal ajal kui Andreas Eriksson ja MSE meeskonna liikmed tekitasid rajal palju põnevust.

Tulemused: 1. Tanner Foust, 2. Kenneth Hansen, 3. Toomas Heikkinen, 4. Sverre Isachsen, kes sattus Hanseni rünnaku ohvriks, 5. Andreas Eriksson, 6. Ludvig Husbedt.

A-finaal algas täieliku tapatalgutega. Kõik viis masinat sööstsid vihaselt stardist minema. Esimeses kurvis võeti Eriksson karpi ning sunniti rajalt välja sõitma, tema kannul tabas sama saatus ka Ludvig Hunsbedt-i. juba teist etappi järjest lehvitati A-finaalis punaseid lippe, ka sel korral oli avarii ohvriks MSE-Olsberg-i klubi sõitja. Hiljem selgus, et Eriksson pääses vigastusteta, kuid Hunsbedt ei saa uuesti starti tulla.

Ameeriklane näitas enda võimu

Kordusstardis panid ees minema neli masinat, jättes Toomas Heikkineni koos autoga tolmupilve sisse.  Liidripositsioonil oli Sverre Isachsen, tema kannul pingutas Tanner Foust, kelle äkilised manöövrid oleks mehe sõidu äärepealt lõpetanud. Saatuslikuks oleks ameeriklase jaoks saanud Holje rajal hüpete sektsioon. Rahvas, ligi 24 000 pealtvaatajat, hullus, nähes ameeriklast demonstreerimas äärmiselt hulljulget ja vaatemängulist sõitu. Foust pressis end Isahcsenist mööda, tema eeskuju järgis ka Kenneth Hansen, kes tõestas, et temas on veel rallikrossi tipus olemiseks piisavalt püssirohtu.

Pärast finišijoone ületamist olid etapivõitjal emotsioonid sedavõrd laes, et mees tegi publiku rõõmustamiseks veel „sõõrikuid“, samal ajal, kui mehe auks lasti taevasse korralik tulevärk. Ka Toomas Heikkinen sai Isachsesinst mööda, võttes sellel hooajal oma esimese poodiumikoha.

Kindel võit poolakale ja norrakale

Super 1600 klassis jõudis A-finaalis esikohale Krzyzstof Skorupski. Poolakas võttis kohe sõidu algul liidripositsiooni ning hoidis seda lõpuni. Clemens Meyer võitis B-finaali ning pääses sellega ka A-finaali,  kus ta ka stardis väga hästi minema sai. Tasuks talle finaalsõidust teine koht. Ulrik Linnemann lõpetas kolmandana, rootslased Larsson ja Johansson lõpetasid neljanda ja viiendana. Eelmise sõidu võitnud Andreas Bakkerud lõpetas pärast põnevat sõitu kuuendana.

Touring klassis võttis järjekordselt norrakas Lars Oivind Enerberg. Mees alustas ja ka lõpetas liidrikohalt. Anton Marklund lõpetas teisena ning norrakas Ole Habjorg lõpetas kolmandana.

Toimetas: Eili Koitla