FIA Põhja-Euroopa meistrivõistluste etapi pressiteade – EST RX

FIA Põhja-Euroopa meistrivõistluste etapi pressiteade

Pressiteade

25. juuli 2011

FIA Põhja-Euroopa meistrivõistlustel rallikrossis saavutas Sten Oja II koha

23.–24. juulil sõideti Leedus Vilkyciais rallikrossi Põhja-Euroopa meistrivõistluste avaetapp, kus masinaklassis 4WD saavutas Sten Oja II koha. Samas masinaklassis jõudis poodiumile teinegi eestlane – Helmet Palm tuli kolmandaks.

Ligikaudu seitsme tuhande pealvaataja silme all alustasid Põhja-Euroopa rallikrossi meistrisarja avavõistlusel 47 sõitjat, kes olid Vilkyciaisse kohale tulnud Norrast, Taanist, Soomest, Venemaalt, Valgevenest, Eestist, Lätist, Leedust, Poolast ja Tšehhi Vabariigist. Eestlastest võistlesid lisaks Ojale ja Palmile masinaklassis NEZ 1600 Arvo Kask ja Janno Ligur.

Kolme eelsõidu kokkuvõttes läks Janno Ligur finaalisõitudesse 9. kohalt ja kohe tema järel 10. kohal oli Arvo Kask. Kahjuks pidi Kask B-finaali katkestama tehnilise vea tõttu ja Ligurit jäi A-finaali kohast lahutama üks koht. Kokkuvõttes saavutas alles 14-aastane Janno Ligur Põhja-Euroopa meistrivõistluste avaetapil 9. koha ja Arvo Kask 13. koha.

Võistluste järgselt leidis Kask, et rahule ei saa jääda: „Sõitma tulles oli mõttes poodiumikoha nimel võidelda, aga kohe esimeses ajasõidus sõideti mulle esirattasse ja lõhuti auto. Mehaanikud  tegid eelsõitude vaheaegadel küll head tööd, kuid viimaks pidin siiski finaalsõidu katkestama hetkel kui olin A-finaali kohale väga lähedal. Kuna avaetapilt sain vähe punkte, siis pole veel kindel, kas on mõtet seda sarja sellel hooajal üldse lõpuni sõita.“

Vilkyciais peetud võistluste käiku mõjutasid rohked avariid ja katkestamised tehniliste vigade tõttu. 4WD masinaklassis jõudis võistlust alustanud 10 autost finaali ainult 5 (!). Õnneks pääsesid nii Oja kui ka Palm eelsõitudest ilma suuremate kahjustusteta ja läksid A-finaali vastavalt teiselt ja viiendalt kohalt. Finaalsõidus toimus kohe stardisirge järgselt kokkupõrge eelmise aasta meistri Camilla Antonseni ja leeduka Kazimieras Gudži?nas vahel, mistõttu leedukas langes viimaseks ja Antonsen võeti musta lipuga maha. Kuid kuna Antonsen rajalt maha ei tulnud ning sõidu järgselt vaidlustas enda diskvalifitseerimise, mille  ta ka võitis, siis antud kokkupõrge määras suuresti ka 4WD klassis poodiumi kohad. Oja leidis, et musta lipu nägemine mõjutas tema sõitu, aga samas ei saa öelda, et selle tõttu esikoht kaduma läks: „Oleks mul pähe tulnud, et Camilla diskvalifitseerimise vaidlustab ja finaalsõidu võidab, oleksin teda kindlasti edasi rünnanud ja proovinud ka mööduda. Samas oli aga Camilla kahes ajasõidus minust kiirem ja arvestades tema suuri võistluskogemusi ei oleks mul pruukinud temast möödumine õnnestuda. Ju ma pean järgmisel etapil Riias saama selgust, kas võistlusmomendis saan temast mööda või mitte.“

Helmet Palm lõpetas finaalsõidu Antonseni ja Oja järel kolmandana. Finišis tunnistas Palm, et kuigi leppida tuli küll kolmanda kohaga on ta vaatamata sellele tulemusega rahul. „Tegemist on minu hinnangul super tulemusega, kuna osalesin Põhja-Euroopa meistrisarjas esimest korda ja nii rada kui ka konkurendid olid minu jaoks võõrad,“ sõnas Palm, lubades järgmisel nädalavahetusel Riias kohal olla ja head sõitu näidata.

Neljast etapist koosneva FIA Põhja-Euroopa meistrivõistluste teine etapp viiakse läbi 30.–31. juulil Lätis Riias, legendaarse Bikernieki ringraja sisse ehitatud spetsiaalsel rallikrossi rajal. Kolmas etapp toimub 10.–11.septembril Norras Momarkenis ja viimane etapp 17.–18. septembril Taanis Nysumis.