Ekströmile kolmas võit järjest – EST RX

Ekströmile kolmas võit järjest

Eilne päev möödus võistlejatele viimaste kvalifikatsioonisõitude, poolfinaalide ja finaalide lainel.

SuperCar finaali poodiumi esimese astmele sõitis välja taas Mattias Ekström(Audi S1), kes on võtnud juba kolm etapivõitu järjest. Teiseks tuli kahekordne maailmameister Petter Solberg(Citroen DS3) ning kolmandale kohale platseerus Timmy Hansen(Peugeot 208). Janis Baumanis jäi napilt finaalis võistlemisest välja, kaotades Timur Timerzyanovile(Ford Fiesta) 0,894s.

Üldine punktitabel pärast Lydden Hilli rajal sõidetud etappi on järgmine:

1 car MATTIAS EKSTRÖM AUDI S1 105
2 car PETTER SOLBERG CITRÖEN DS3 100
3 car JOHAN KRISTOFFERSSONVOLKSWAGEN POLO 70

Klassis Super1600 asus poodiumi esimesel kohal Krisztián Szabo(Škoda Fabia), teise koha võttis Olerex EMV rallikrossis kaasa teinud lõunanaaber Artis Baumanis(Renault Twingo) ning kolmas oli Josef Šusta(Škoda Fabia).

Janno Ligur:”Lydden Hilli rajal sai võisteldud esimest korda. Rada tundus varasemalt televiisorist vaadates hoopis teistsugusem. Tegelik pilt rajast on, et kõrguste vahed raja erinevates osades on tunduvalt suuremad ning et tegemist on Europpa ühe kõige kiirema rallikrossirajaga.”

“Treeningsõitudes suutsin rajaga iseenesest hästi harjuda, missellest et aeg väga hea ei olnud: 12.aeg kui õigesti mäletan. Aga esimeses eelsõidus näitasin juba 4-ndat aega, tänu millele sain sõita järgmises voorus kõige kiiremas sõidus, mis on alati heaks eelduseks kiirele ajale. Leidsin järjest kiirust juurde ka ise, mis tõstab esimeste meestega samale pulgale. Pusklemist tuli natuke ette Artis Baumanisega, kuid sellegipoolest sain teises eelsõidus kirja kokkuvõtteks 5-nda koha, mis on väga hea. Kolmas eelsõit kujunes juba finaali vääriliseks kui U.Linnemanni ja K.Szaboga terve sõidu üksteise kannul sõitsime. Viimasel ringil kaotasin U.Linnemanni ja K.Szabo pusklemise tõttu küll aega, kuid taas tuli vastu võtta 5.koht. Neljandas eelsõidus lõpetasime kõik üksteise järel: olime kõige kiiremad sõidus, mis andis kokkuvõtteks viienda aja.”

“Teises poolfinaalis startisin esireast. Start õnnestus hästi ning esimesel ringil läbisin ka joker-lap’i. Kolmandal ringil aga ilmselt purunes generaator, kuna laadimine kadus. See omakorda põhjustas aga viienda ringi lõpus mootori purunemise. Tollel hetkel hoidsin poolfinaalis teist kohta, kuid nagu öeldakse: selline on tehnikasport,” rääkis Janno.

“Kiiruse poole pealt oleme kindlasti juba tipus, kuid õige pisut on veel vaja, et alistada kõiki tugevaid konkurente,” lisas ta.

Kokkuvõttes võttis Janno Ligur etapilt 8.koha. Euroopa Meistrivõistluste punktitabelis hoiab ta peale teist etappi 3. kohta. Siim Saluri sai etapilt kirja 15-nda ning Andre Kurg 19-nda koha.