Eile sõideti Kehala ringil rallikrossi Eesti meistrivõistluste 4. etapp!

Koos Eesti meistrivõistluste neljanda etapiga toimus ka Leedu rallikrossi meistrivõistluste neljas etapp.

Esialgselt toimuma pidanud NEZ Baltimaade rallikrossi meistrivõistluste kolmas etapp lükkus Läti kehtestatud Covid-19 levikuga seotud piirangute tõttu edasi 3. oktoobrile.  Põhjamaade regiooni rallikrossi Baltimaade meistrivõistluste järgmine etapp toimub koos  Eesti meistrivõistluste viienda ja ühtlasi viimase etapiga Kulbilohu krossirajal, kus toimus just mõni aeg tagasi WRC Rally Estonia üks kiiruskatsetest.

Vaatamata ootamatustele oli sõitjaid siiski nii Eestist, Lätist, Leedust kui ka Soomest. Kokku tuli eile Kehala ringil starti 72 sõitjat!

Päeva võimsaimas, Supercar klassis viis võidu taas koju Arvo Kask, kes eelnevatel hooaegadel ning ka selle aasta esimese etapi sõitis kaasa hoopis esiveoliste arvestuses. Arvo alustas päeva tagasihoidlikult kuna rada autole väga ei sobinud ning hüpetes purunes korduvalt ka pooltelg. Sõitjale väga sobiv vihmane ilm ning lausa uskumatult hästi õnnestunud start tõid aga päeva lõpuks siiski võidu. Alates teisest etapist ootamatult Mitsubishi Lancer evo6’l neliveoliste klassiga liitunud Arvo on võitnud nüüd järjestikku kolm meistrivõistluste etappi.

Ka teisena ületas finišijoone Mitsubishi Lancer Evo6, roolis Ainar Arula.

Hetkel punktitabeli liidripositsioonil olev Andri Õun alustas päeva tugevalt, näitas eelsõitudes väga head kiirust ning läks finaalidele vastu parima stardipositsiooniga. Küll aga tuli finaal sõita keeruliste ilmastikuoludega ning tulemuseks sel korral kolmas koht.

Super1600 klassis võidutses eile taaskord Janno Ligur.

Janno liigub oma uue Škoda Fabiaga kindlalt meistritiitli suunas, on pärast neljandat etappi oma tiimi poolt ehitatud uues autos kindel ja ning loodab siiski oktoobri keskel Euroopa meistrivõistlustel end suurel areenil proovile panna!

Super1600 klassis saavutasid teise ja kolmanda koha vastavalt Siim Saluri Citroen C2’l ning Honda Civicul võistlev Janno Õis.

Super 1600 junior klassis võidutses Kehala etapil uue autoga esimest korda rajal olnud Martin Juga.

Martin oli Kehalas rajal Škoda Fabiaga, millega eelnevatel hooaegadel on sõitnud mitmekordne Eesti meister Janno Ligur. Pärast rohkeid treeningsõite juba reede õhtul saadi autoga sõbraks ning noormees oli nii startide, auto juhitavuse kui võistluspäevaga üleülidselt väga rahul.

Teise koha saavutas Andreas Aulik Volkswagen Golf II’l ja kolmanda koha karika viis koju Marko Muru.

Crosskart Xtrem klassis oli Kehala etapi kiireimaks Andre Kiil

Vihmastest ilmaoludest vaatamata näitas Andre finaalsõidus väga häid sõiduoskusi. Mees vihma ei karda ja nendib, et just keeruliste ilmastikuoludega on tihti masinad tasavägisemad ning selline trajektoori otsimine ja tehniline sõit talle sobivad. Finaali taktikaga sõitja siiski väga rahul ei olnud, sest jokker sõidu alguses jättis mehe aeglasemate taha. Küll aga lõppes kõik sel korral õnnelikult.

Teisel kohal võidutses Soomlane Pasi Penttinen, kes hetkel ka meistritiitli üldarvestuses liidripositsioonil.

Kolmanda koha saavutas kehala etapil Janar Muttik. 

Crosskart junior klassis oli kiireimaks Joosep Ralf Nõgene, kes samuti liigub hoogsalt Eesti meistritiitli suunas. Teisena jõudis finišisse ka punktitabelis hetkel  kohal olev Sander Sepp ning kolmanda koha sai Patrick Enok.

Touringcar klassis võidutses poodiumi kõrgeimal astmel Stein Karu Audi Coupel.

Stein oli pisut nördinud, et sel korral tuli võit ka teiste võistlejate viperuste tõttu. Nimelt ei saanud tavaliselt kõva konkurentsipakkuv Lätlane Kristaps Grute etapil osaleda ja hetkel punktitabelit juhtiv Rommi Pukk pidi võistluse katkestama.

Teisel kohal Andrus Karu Ford Fiesta MK7’l ning kolmandal samuti Ford Fiestal võistlev Siim Sündemaa.

2020 aasta rallikrossi Eesti meistrid selguvad juba 3. oktoobril, meistrivõistluste viimasel etapil Lõuna-Eestis, Kulbilohu rallikrossirajal.