Euroopa MV avaetapilt võttis võidu Tanner Foust – EST RX

Euroopa MV avaetapilt võttis võidu Tanner Foust

2012 aasta Euroopa MV esimesel etapil võttis SuperCar klassi võidu USA mees Tanner Foust. Leppihalme sõitis välja esikoha klassis Super1600 ja jättis seljataha oma meeskonnakaaslase „Mister Baby Blue“ Bakkerudi. TouringCar klassis võidutses Anton Marklund.

Foust domineeris väga märgades tingimustes sõidetud A-finaalis Lydden Hillis, Inglismaal. Mats Lysen lõpetas teisel kohal. Liam Doran, kes võitles end B-finaalist A-finaali, lõpetas poodiumi viimasel positsioonil. Foust juhtis A-finaali algusest peale. Ameeriklane tegi veatu sõidu, lõpuks minnes jokkerile väljus ta sealtki teiste ette. Üksinda ületas ta ka finišijoone, tema taga jätkus aga võitlus teisele ja kolmandale kohale. Andy Scott, kes alustas finaalis esimesest reast, ei suutnud siiski terve nädalavahetuse väga õnnestunult sõita. Liam Doran valis ideaalselt aja, millal minna jokkerile. Doran võitles kõvasti ja lõpuks õnnestus tal ka mööduda Stecka Walfridssonist ja Jean-Luc Paillerist ning sõita end kolmandale kohale.

Foust oli äärmiselt õnnelik, et suutis võtta esimeselt etapilt võidu. „Ma olin enne nädalavahetust väga närvis, sest ei olnud eriti sõitnud eelmise ja uue hooaja vahel. Ka eilne treening ei läinud sugugi hästi, kuid meeskond tegi head tööd ja auto saadi väga hästi toimima siinsetes märgades tingimustes. Võit andis kindlasti juurde rohkelt enesekindlust ja üldse on see suur võit kogu meeskonnale,“ kommenteeris Tanner Foust.

Klassis Super1600 domineeris A-finaalis Leppihalme. Tema meeskonnakaaslane Bakkerud sai samuti hästi minema ja koos sõideti terve finaal suurepäraselt. Leppihalme hoidis esikohta ja ületas finišijoone oma meeskonnakaaslase Bakkerudi ja poolaka Krzysztof Skorupski ning Dane Ulrik Linnemanni ees.

Anton Marklund oli mees, kes võttis võidu TouringCar klassis. Rootslasest Fiesta juht pidi kõvasti vaeva nägema Roman Castorali ja Derek Tohilliga, et esikohta säilitada. Tšehh lõpetas kokkuvõttes teisel positsioonil ja iirlane Tohill kolmadal.