Auto24ringil peeti rallikrossi viies etapp – EST RX

Auto24ringil peeti rallikrossi viies etapp

Laupäeval, 23. juulil toimus Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis 2016 viies etapp, mis sõideti mitme aastase pausi järel taas Audrus, auto24ringil.

Klassis Super1600 näitas eelsõitudes taas head minekut Janno Ligur (Škoda Fabia), kes võitis kõik kolm eelsõitu. Tihedalt kannul oli ka Siim Saluri (Citroen C2). Esimesest poolfinaalist startinud Ligur ning Saluri kindlustasid kohad finaalis. Finaalis Super1600 arvestuses võttiski võidu Janno Ligur, teiseks tuli Siim Saluri. Üldises punktitabelis on juhtimas samuti Janno Ligur.

Georg Orr (Peugeot 206) võistles Super1600 finaalis ning sõitis välja kolmanda koha ning võttis ka etapivõidu klassis Junior1600. Teise koha Junior1600 klassis sai Ingus Belakovs (Peugeot 206) ja kolmanda Marko Andreas Muru (Honda Civic). Häid tulemusi näitas päeva jooksul soomlane Sami-Matti Trogen (Ford Ka), kes poolfinaalis aga jäi raja äärde, mille tõttu seal ka tema võistluspäev lõppes.

TouringCar klass oli järjekordselt osavõtjate rohke, hommikul oli registreerunuid kokku 15. Terve päeva vältel näitas Siim Sündema (BMW 318) kiireid aegu, edastades mitmes eelsõidus kõiki konkurente. Üldises punktitabelis esikohal asetsev Margo Soomets vahetas Audru etapiks auto välja, sõites tavapärase BMW 318 asemel Ford Escortiga. Soometsal aga purunes poolfinaalis pooltelg, mis jättis ta konkurentsist välja. Finaali võidu võttis Siim Sündema, teise koha sai Marten Teppan (BMW Compact) ning kolmas oli Kalmer Vaht (Lada 2101).

TouringCar klassi poolfinaali intsident. Video: Mark Szerenyi/Rallycross.HU

Võistlusklassis SuperCar sel etapil poolfinaale ei sõidetud, kuna antud klassis osales kokku kuus võistlejat. Finaalis sai etapivõidu soomlane Kari Irri (Peugeot 206). Poodiumi teisele astmele tuli Andri Õun (Ford Fiesta MK7). Kolmanda koha sai Oliver Oberg (Subaru Impreza), kuna algselt kolmandana lõpetanud Ricardo Bortkevitš (Mitsubishi Lancer Evo) tulemus tühistati intsidendi tõttu kaasvõistlejaga.

Olerex Eesti meistrivõistluste kuues etapp sõidetakse kolme nädala pärast, 13.augustil Harjumaal, LaitseRallyPargis.